pátek 25. října 2013

Jak moc nás (z)mění make-up? Aneb líčení podle tvaru obličeje a očí

Ahoj,
dnes tu mám poměrně zajímavé téma a to - JAK MOC NÁS (Z)MĚNÍ MAKE-UP. Ze začátku je nutné říct, že záleží na tom, které produkty používáte, protože rozdíl mezi BB krémem a vysoce krycím make-upem určitě pozná každá z nás. Myslím si, že máme tu výhodu, že si s naším vzhledem můžeme pohrát (a né málo) - oproti klukům, protože ti s tím, jak se narodili moc neudělají, i když oblečení také dělá hodně. Vhodným líčením můžeme zakrýt kruhy pod očima a pupínky, které ze srdce nenávidíme už od té doby, co nám bylo 13 a my se začaly zajímat o to, jak se líbit nejen sobě. Není to ale jen o nedokonalostech, které jsou vidět na první pohled. Můžeme si formou líčení vytvarovat obličej, nebo oddálit oči, které jsou blízko u sebe. Já se Vám dnes pokusím poradit, pokud máte jeden z takových problémů, jako je kulatý obličej, nebo malé oči. A vrhneme se na to :)

Pokud máte: 
kulatý obličej - používejte tmavší bronzer především na spánkách a veďte ho směrem k dolní čelišti. Určitě nedávejte tvářenku do středu tváří, ale spíše pod oči a veďte jí svisle, nikdy ne vodorovně. 
protáhlý obličej - bronzer používejte podél dolního okraje brady. U tohoto typu obličeje naopak tvářenkou nešetřete. Aplikujte jí na nejvyšší pod na tváři (lícních kostech) směrem do středu obličeje. 
malé oči - tady Vám pomůže bílá tužka na oči, kterou použijte místo černé, protože černá barva oči zmenšuje. Vyvarujte se tmavým stínům, a pokud možnost vždy si s líčením vyhrajte jako u "kouřovém líčení", kdy je nejsvětlejší barva u vnitřního koutku. 
problematickou pleť - nejprve navštivte dermatologa, vždy se odličte a pleť dočistěte. Používejte korektory v různých odstínech a hypoalergenní make-up. Tady platí - méně je někdy více. Použivejte minimum bronzeru a tvářenky, které nedokonalosti zvýrazní. Stejně tak, jako tmavé odstíny rtěnky, především rudé barvy. 
velký nos - pohrajte si s bronzerem, kdy nos zmenšíte konturováním nosu. Než ale začnete bronzer používat i při denním líčení, několikrát si to vyzkoušejte, a bronzer vystínujte do ztracena

Tak to by byli ty základní věci, o kterých jsem Vám chtěla napsat. Pokud by jste chtěli s něčím poradit, napište do komentářů a já se Vám pokusím poradit, i když určitě nevím všechno. Tady už jen jedna fotka, kde vidíte, že líčení dokáže opravdu změnit člověka a zvýraznit například oči. 

(pro zvětšení velikosti klikněte na obrázek)


1 komentář :

  1. Možná fotka klame, ale nepřijde mi že máš malé oči. :) Ale kouřové stíny ti slusí. :)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář :)

 
ok-makeup © 2011 | Designed by Ibu Hamil , in collaboration with Uncharted 3 News , MW3 Clans and Black Ops